Czadowe spotkanie z profilaktyką

W ubiegły piątek wraz z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Żorach, asp. mgr Krzysztofem Nieszporkiem oraz z naszym Pożorkiem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 13 w Żorach. Celem naszego spotkania było poinformowanie uczniów o niebezpieczeństwie jakie stwarza w domach tlenek węgla, który jako cichy zabójca zbiera żniwa co roku, głównie w sezonie grzewczym. Uczniowie zaznajomili się również ze sposobami uchronienia się przed czadem oraz dowiedzieli się w jaki sposób mogą pomoc osobie, która tym gazem się zatruła.

Tytułowe „Czadowe spotkanie z profilaktyką” nie odbyłoby się bez sponsora głównego – Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.
Bardzo dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu mieliśmy możliwość realnie wpłynąć na bezpieczeństwo w domach uczniów.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM to spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów.

Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
www.gaz-system.pl

Czadowe spotkanie z profilaktyką 1